Home / Lajme / Botë / Policia spanjolle arreston tre persona që falsifikonin Ferrari!
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-15 08:50:47Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Policia spanjolle arreston tre persona që falsifikonin Ferrari!

Policia spanjolle arrestoi në Sils, pranë Girona, tre persona të akuzuar se prodhonin kopie të falsifikuara të veturave Ferrari dhe Lamborghini, duke sekuestruar 14 makina që ishin duke u transformuar.

Hetimi që solli këto arrestime filloi kur në qytetin Benidorm, ku ishte zbuluar një Ferrari falso, i realizuar në shkelje të patentave industriale të markës së Maranello-s.

Falsifikatorët e Sils, prodhonin veturat supersportive të luksit duke transformuar pamjen e makinave të thjeshta.

Veturat e falsifikuara më pas shiteshin si të përdorura në internet.

Gjithashtu lexo

20 mijë euro shpërblim për gjetjen e vrasësit të gazetares që zbuloi skandalin e “Panama Papers”

Gazetarja malteze, Daphne Caruana Galizia, u vra të hënën në Maltë, me një bombë të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *