Home / Lajme / Maqedoni / Projekt për krijimin e mundësive për punësime të grave

Projekt për krijimin e mundësive për punësime të grave

Sot Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë në kuadër të Programit operativ për zhvillim të resurseve njerëzore 2007-2013 (IPA Komponenti 4), i financuar nga Bashkimi Evropian organizon takim të parë për projektin “Krijimi i mundësive për punësime të reja të grave” , transmeton Koha duke iu referuar AIM.

Projekti do të zbatohet në partneritet me Shoqatën ‘Humanost’, Shkup dhe Kryqin e Kuq të Austrisë, njofton AIM.

Në takim do të prezantohen qëllimet e këtij projekti, në bazë të cilave do të zbatohen aktivitete gjatë vitit 2017 në territorin e qytetit të Shkupit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *