Home / Kryesoret / PSP-ja i ka marrë në pyetje donatorët e VMRO-DPMNE-së
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-06 08:50:44Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

PSP-ja i ka marrë në pyetje donatorët e VMRO-DPMNE-së

Antarët e VMRO-DPMNE-së të cilët kanë dhuruar fonde për VMRO-DPMNE-në në disa media pro-qeveritare kanë dëshmuar para Prokurorisë Speciale Publike në lidhje me donacionet të cilat i kanë dhuruar partisë për zgjedhjet e vitit 2014.

Donatorët dhe  mediat këtë e kanë vlerësuar si presion ndaj partisë në pushtet përpara zgjedhjeve lokale. Mediat pro-qeveritare spekulojnë prej 1000 deri 1500 persona të hetuar.

Nga PSP-ja refuzojnë të japin informacion për opinionin në lidhje me procedurën parahetimore.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *