Home / Kryesoret / Qeveria nesër merr borxh të ri, 43 milion nga kreditorët vendorë
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-14 11:24:42Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Qeveria nesër merr borxh të ri, 43 milion nga kreditorët vendorë

Kjo shumë do të sigurohet përmes dhënies së letrave me vlerë që janë shtetërore dhe me afat më pak se një vit, ndërkohë që paratë që do meren nga letrat tjera me vlerë edhe atë 11.3 milion euro do të kthehen për 15 vite, shkruan Zhurnal.

Kështu nga nesër në cilësinë e borxhit të arrirë qeveria do duhet të paguajë shumën prej 43.2 milion euro, ndërsa përfshirë dhe vitin 2016 niveli i borxhit publik arrinë 50.1% e BPK ose mbi 4.7 miliard euro, dyfish më shumë se në vitin 2008.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *