Home / Kryesoret / Qindra qytetarë po mblidhen për të protestuar kundër PSP-së
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-09 11:25:47Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Qindra qytetarë po mblidhen për të protestuar kundër PSP-së

Gjithnjë e më shumë rritet numri i qytetarëve në Ohër për të shprehur shqtësimin e tyre për veprimin joprofesional dhe politik të Katica Janevës dhe PSP-së.

Sipas tyre, arsyeja e vetmja se pse 200 qytetarë janë thirrur paprimtas është sepse janë anëtarë dhe simpatizues të VMRO-DPMNE-së. Frikën e tyre ato e interpretojnë si presion mbi partinë që të bië dakord për kompromise jo të favorshme për çëshjtet më të rëndësishme kombëtarë siç është problemi i emrit me Greqinë, ndryshimi i Kushtetutës dhe përfshirjen e dyqgjuhësisë në gjithë territorin e Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *