Home / Lajme / Maqedoni / Qytetarët më së shumti kërkojnë kredi banesore dhe konsumatore
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-08 07:13:05Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Qytetarët më së shumti kërkojnë kredi banesore dhe konsumatore

Kushtet për kreditim në tremujorin e katërt janë lehtësuar tek popullata, ndërsa kërkesa është rritur për kredi banesore dhe konsumatore, tregon anketa në të cilën morën pjesë 14 banka.

Sipas përgjigjeve nga bankat, tek ndërmarrjet gjithashtu janë lehtësuar, por dyfish më e dobët nga anketa paraprake e bankierëve.

Anketa tregon se ndërmarrjet kanë kërkuar më pak kredi në krahasim me pritjet, ndërsa kërkesa tek popullata është në kuadër të pritjeve.

Për tremujorin e parë të vitit bankat presin të ruhet dinamika për lehtësim të kushteve për kredi, ndërsa kërkesa për kredi të rritet edhe tek ndërmarrjet edhe tek popullata.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *