Home / Kryesoret / Rama nis ditën me homazhe tek varri i Rugovës
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-17 10:42:22Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Rama nis ditën me homazhe tek varri i Rugovës

Në lagjen Velania të Prishtinës, aty ku është varri i presidentit Ibrahim Rugova, nga mëngjesi i sotëm, qytetarë të paktë në numër kanë bërë homazhe, në shënim të 9-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Pranë varrit të Rugovës, këtë mëngjes dha nderim e tij edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Ai në heshtje vendosi një kurorë me lule tek varri i Rugovës, duke mos dhënë asnjë deklaratë për mediat.

Gjithashtu lexo

Rasti Sopoti, PSP dorëzon përgjimet mes Mijallkovit dhe Jankulloskës

Bisedimet e inçizuara mes ish-shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov dhe ish-ministres së Punëve të Brendshme, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *