Home / Shëndeti / Rikthejuni shkëlqimin mobilieve të vjetra prej druri me vaj dhe uthull molle

Rikthejuni shkëlqimin mobilieve të vjetra prej druri me vaj dhe uthull molle

Me pak vaj ulliri dhe uthull molle mund t’u ktheni shkëlqimin mobilieve të vjetra prej druri. Vaji i ullirit i kthen shkëlqimin sipërfaqeve dhe krijon një shtresë mbrojtëse kundër pluhurit. Ndërsa uthulla e mollës ka një efekt dezinfektues, i cili siguron një pastrim perfekt.

Me vetëm gjysmë filxhani vaj ulliri dhe çerek filxhani uthull molle, mobiliet tuaja do të shkëlqejnë.

Përziejini përbërësit mirë. Më pas merrni një peshqir të pastër, e njomni në solucionin e përgatitur dhe fërkoni me kujdes mobiliet prej druri.

Në vend të uthullës së mollës mund të përdorni edhe lëng limoni./ http://shendeti.com.al/

Gjithashtu lexo

Barishtja e Qepujkave – Bima me Vlera të Pafundme

Edhe pse njihet me emër Italian, Erba cipollina, pra barishtja e qepujkave, bimën aromatike me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *