Home / Lajme / Botë / Roma kundër Papa Françeskut
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-06 21:57:27Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comÿÙÒÝ

Roma kundër Papa Françeskut

Janë shfaqur postere anonime nëpër Romë, në të cilat Papa Françesku akuzohet se po i sulmon katolikët konservatorë. Por, ato janë larguar shpejt nga autoritetet në Romë. Posterët, e vendosura gjatë natës mes së premtes dhe të shtunës nga aktivistë të panjohur, shfaqnin një fotografi të papës me fytyrë të vrazhdët dhe me slogan: “Ku të ka mbetur mëshira?” Teksti nëpër këto postere e ka akuzuar papën për disa ndërhyrje ndaj konservatorëve, përfshirë dhe atë që në këto afishe është përshkruar si “heqja e kokës së Kalorësve të Maltës”. Ky mesazhi i referohej një urdhri të lashtë katolik për kalorësit, i cili tani është bamirësi në tërë botën dhe ish-shefi i së cilës ia dorëzoi dorëheqjen papës javën që shkoi, pas mosmarrëveshje publike që zgjati për dy muaj.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *