Home / Lajme / Botë / Shpëtohen 500 refugjatë në Mesdhe
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-07 09:14:06Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Shpëtohen 500 refugjatë në Mesdhe

Ministria e Mbrojtjes e Spanjës njoftoi se në afërsi të bregdetit të Libisë janë shpëtuar 500 emigrantë, të cilët ishin nisur rrugës për Evropë.

Në mesin e 494 njerëzve të shpëtuar, 18 ishin gra dhe tetë fëmijë.

Deklarata e sotme nga Ministria e Mbrojtjes thotë se u është ofruar ndihmë mjekësore dhe ushqim.

Rojat bregdetare spanjolle kanë nisur patrullimin në Mesdhe, si pjesë e operacioneve evropiane për të ndalur dhe shkatërruar mjetet që trafikantët i përdorin për t’i transferuar në mënyrë të paligjshme emigrantët.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *