Home / Lajme / Maqedoni / Shtyhet seanca gjyqësore për Xholevin, mori padi penale Lazarovi
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-14 11:30:06Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Shtyhet seanca gjyqësore për Xholevin, mori padi penale Lazarovi

Gjykatësi Ivan Xholev ngriti padi penale kundër kryetarit të Këshillit për hulumtimin e fakteve , siç tha avokati Stevan Pavlovski “ keqpërdorimin e  pozitës zyrtare”. Arsyeja është se gjykatësi ka dëshmi me shkrim se Lazarovi me qëllim tash ka ngritur padi kundër Xholev gjatë zgjedhjes së kryetarit të  Gjykatës themelore Shkupi 1 .

“Sipas dëshmive të PTHP Shkup, evidente është se Lazarov me paramendim e ka ngritur procedurë kundër Xholevit , me qëllim ta favorizon kandidatin tjetër , Gjykatësin Vlladimir Pançevski  dhe që ta nxjerr nga loja dhe ta dëmton Xholevin” , tha para komisionit për verifikimin e fakteve , avokati Stevan Pavlovskin.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *