Home / Kryesoret / Sot vazhdon seanca për rastin “Lagjja e Timave”

Sot vazhdon seanca për rastin “Lagjja e Timave”

Me deklaratat e të akuzuarit sot do të vazhdojë seanca gjyqësore për rastin “Lagjja e Trimave.Para gjykatës sot duhet të dëshmojë i arkzuari Muhamed Krasniqi, i njohur si Komandat Malisheva, transmeton Gaeta Express.

Në seancën e fundit  dëshmoi i akuzuari Sami Ukshin, alias Komandat Sokoli.Ai tha se policët e forcave speciale që humbën jetën në “Lagjen e Trimave” kanë qenë të vrarë nga kolegët e tyre.

Sipas tij, grupi ishte i gatshëm për dorëzim, por pastaj udhëheqësit e Ministrisë së Punëve të Brendshme refuzuan një gjë të tillë.
Në këtë shkëmbim zjarri në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë humbën jetën tetë pjestarë të forcave speciale maqedonase dhe dhjetë pjestarë të grupit të armatosur.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *