Home / Kryesoret / Tërmetet rikthehen në Maqedoni

Tërmetet rikthehen në Maqedoni

Mbrëmë tërmeti ka dridhur një pjesë të Dojranit të vjetër dhe me këtë janë rikthyer tërmetet në Maqedoni pas disa muajve.

Tërmeti me 2.3 shkallë të Rihterit ka shqetësuar pjesën e Dojranit.

Më herët tërmete ka pasur në Maqedoni gjatë muajve gusht dhe shtator që kanë lënë edhe pasoja materiale pas vetes.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *