Home / Kryesoret / Testimi ekstern skandaloz ;pyetjet na dolen në gjuhën maqedonase dhe ato pyetje që ne kishim nuk i takonin mesimeve që ne i kemi marë deri më tash

Testimi ekstern skandaloz ;pyetjet na dolen në gjuhën maqedonase dhe ato pyetje që ne kishim nuk i takonin mesimeve që ne i kemi marë deri më tash

Sot ne shkollen tone ne patem testin ekstern por aty kishim nje pa rregullsi ne jemi nxenes shqiptar dhe kishim testin ne histori ndersa pyetjet na dolen ne gjuhen maqedonase dhe ato pyetje qe ne kishim nuk i takonin mesimeve qe ne i kemi mare deri me tash. Ne donim qe te thirim tv kohen per nje interviste por nuk na lejuan dhe ben kerkes ne ministri te arsimit qe te ndrohen testet ato ndruan vetem gjysmen disa ngelen maqedonisht disa shqip dhe disa ishin te perziera ne te dy gjuhet dhe neve nxensive na detyruan qe vetem te shtypim cfardo pergjigje pa mar parasysh a e din apo jo. Me posht keni edhe nje fotografi nga testi por do te doja qe kjo te jet anonim. Ju faleminderit.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *