Home / Kryesoret / “The Guardian”: Tetova, qyteti më i ndotur në Evropë
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-14 10:57:54Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

“The Guardian”: Tetova, qyteti më i ndotur në Evropë

Prestigjozja “The Guardian” ka publikuar sot listën e qyteteve më të ndotura në botë, ndësa në listën e saj për Europën, ka renditur Tetovën dhe Shkupin ndër qytetet më të ndotura.

Sipas listës e cila është bazuar në të dhënat nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, përvec Turqisë, qyteti më i ndotur në Evropë është Tetova, në vendin e dytë është Tuzla në Bosnjë, ndërsa në vendin e tretë Shkupi.

Sipas gazetës, nëse të dhënat evropiane përfshijnë edhe qytetet e Turqisë, atëherë në mesin e 10 qyteteve 8 prej tyre do jenë turke.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *