Home / Lajme / Rajon / Topalli goditje të fortë kundër Bashës (VIDEO)

Topalli goditje të fortë kundër Bashës (VIDEO)

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka bërë goditjen e fortë të radhës për kreun e demokratëve Lulzim Basha.

Dje gjatë debatit me analistët në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në “News 24”, u shqyrtua edhe raporti i Berishës me pasardhësin e tij dhe mbi të gjitha rasti i humbur nga Basha për të kërkuar falje për gabimet e qeverisjes së PD.

Teksa po diskutohej nga gazetarët se Basha e humbi rastin për të bërë “Mea culpa-n” e tij, Jozefina Topalli u përgjigj:

“Nëse mua më bëhet pengesë një deputet i thjeshtë, qoftë ky edhe ish kryetari i partisë, për të bërë “Mea Colpa” atëherë unë nuk jam për kryetar partie” tha Topalli.

Pas kësaj deklarate të fortë reagoi menjëherë Fatos Lubonja i cili tha se kjo ishte një goditje e fortë kundër Lulzim Bashës.

blob:http://www.dailymotion.com/4903db2f-b255-4f0f-a293-1a1b617f72d9

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *