Home / Lajme / Botë / Trump paditet nga 100 kompani
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-06 15:22:08Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Trump paditet nga 100 kompani

Rreth 100 kompani, duke përfshirë Apple, Google dhe Microsoft kanë ngritur padi të përbashkët  kundër vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ndalimin e përkohshëm të hyrjes në Amerikë duke argumentuar se rregullorja “pengon  ndjeshëm veprimtarinë e tyre në  SHBA.”

Në mesin e nënshkruesve të ankesës, e cila ishte paraqitur dje në Gjykatën e Apelit të SHBA-së për rrethin e nëntë gjyqësor , janë edhe kompanitë: Facebook, Twitter, Intel, eBay, Netflix dhe Uber, si dhe kompanitë jo-teknologjike të tilla si Levi Strauss dhe Cobani, raporton Reuters, përcjellë Klan Kosova.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *