Home / Showbiz / U harrua çmimi i miss-it të Shqipërisë

U harrua çmimi i miss-it të Shqipërisë

Në edicionin e 65 të më të bukurës në botë, me 30 janar në Manila, Filipine u shpall Iris Mittenaere fituesja e Miss Universe.

Gjatë kurorëzimit nuk u arrit të shpallej përpara publikut çmimi i Miss Fotozhenia dhe Miss Miqësia.

“Nuk kishim kohë. Kishte kaq shumë gjëra që donim ti fusnim në shfaqje,”- tha presidentja e organizatës, Paula Shugart.

Vajza nga Elbasani, Lindita Idrizi ishte ajo që fitoi çmimin Miss Fotozhenia dhe çmimin tjetër e mori zonjusha nga Korea, Jenny Kim.

Vajzave i është ofruar një shumë simbolike prej 1 mijë dollarësh për cmimin e fituar.

Gjithashtu lexo

Rita Ora kënaqet në veshjen me fytyrë të Paris Hiltonit (Foto)

Bukuroshja shqiptare, Rita Ora, gjithnjë shfaqet atraktive. Ylli me renome botërore ka publikuar një foto …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *