Home / Lajme / Maqedoni / Uniformat e reja të ARM-së do të prezantohen sot në Shkup

Uniformat e reja të ARM-së do të prezantohen sot në Shkup

Sot në Shtëpinë e ARM-së, në Shkup do të prezantohen uniformat e reja zyrtare për oficerë dhe nënoficerë të Armatës së Republikës së Maqedonisë, përcjell Gazeta Express duke iu referuar AIM-së.
Në kuadër të kësaj ngjarjeje, pjesëtarët e ARM-së do të kenë defile para të pranishmëve, ndërsa do të jepen edhe detaje rreth uniformës së re zyrtare, informojnë nga Ministria e Mbrojtjes.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *