Home / Lajme / Botë / Vazhdojnë luftimet e ashpra në lindje të Ukrainës (Foto)

Vazhdojnë luftimet e ashpra në lindje të Ukrainës (Foto)

Qeveria ukrainase ka raportuar sot se të paktën një ushtar ukrainas është vrarë dhe nëntë të tjerë janë plagosur në lindje të vendit, derisa luftimet e ashpra mes trupave qeveritare dhe rebelëve të mbështetur nga Rusia, po vazhdojnë.

Luftime të ashpra janë dëgjuar sot në mëngjes në qendër të bastionit të rebelëve, Donetsk, transmeton Express.

Luftimet në lindje të Ukrainës, që filluar gjatë fundjavës , kanë lënë tetë të vrarë të hënën pasdite dhe të martën paradite, përfshirë dhe civilë, si dhe dhjetëra të tjerë të plagosur nga të dyja palët./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *