Home / Lajme / Rajon / Vazhdon bllokada e bujqve grekë në Evzoni në kufirin me Maqedoninë

Vazhdon bllokada e bujqve grekë në Evzoni në kufirin me Maqedoninë

Qarkullimi në kalimin kufitar Evzoni ende është i mbyllur për qarkullim në të dy drejtimet edhe për udhëtarët edhe për automjetet motorike për shkak të bllokadës së vendosur nga traktorët nga ana e bujqve grekë.

Kalimi kufitar është bllokuar nga bujqit grekë nga e hëna në orën 16 e 30 minuta. Nuk ka informacion se deri kur do të zgjatë kjo greve e bujqve.

Për hyrje në Greqi, shoferët mund t’i shfrytëzojnë edhe vendkalimet kufitare Dojran dhe Mexhitlija.

Gjithashtu lexo

Digjet një Audi Q7

Në rrethana ende të pasqaruara është djegur një veturë e tipit “Audi Q7”në qytetin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *