Home / Lajme / Rajon / Vendkalimi kufitar Evzoni më në fund i hapur

Vendkalimi kufitar Evzoni më në fund i hapur

Vendkalimi kufitar Evzoni, sot është hapur për qarkullim, njoftojnë nga Lidhja Auto Moto Maqedoni . Në shumicën e vendkalimeve kufitare nuk ka pritje të gjata gjatë hyrjes dhe daljes nga Maqedonia, përpos vendkalimit Bogorodicë – Evzoni

Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, transmeton Gazeta Express.

LAMM porositë vozitje të kujdesshme dhe respektim të shenjave të komunikacionit.

Vendkalimi kufitar Evzoni u bllokua për shkak të grevës së bujqve grekë qysh nga data 30 e muajit të kaluar.

Gjithashtu lexo

Lulzim Basha nuk tërhiqet: Qeveri teknike ose nuk largohemi nga këtu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë fjalën nga çadra ku prej disa ditësh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *