Home / Lajme / Kronika e zezë / Vrasja në Vushtrri, mësohen emrat e viktimave dhe dorasit

Vrasja në Vushtrri, mësohen emrat e viktimave dhe dorasit

Një vrasje që ndodhi mbrëmjen e së enjtes në Vushtrri, la të vdekur dy persona.

GazetaExpress mëson nga burime të sigurta brenda Policisë emrat e dy viktimave dhe autorit që  kreu vrasjet.

“Viktima mashkull Jahjush Hajdini, viktima femër Miradije Rrustemi dhe i dyshuari për vrasjet është Florim Sallahu”, ka thënë ky burim për Express.

Kujtojmë se burri kishte vrarë gruan e tij dhe një person tjetër por këtë të fundit  në një lokacion tjetër afër fshatit Vërnicë të Vushtrrisë.

I dyshuari për vrasjen e dfsihtë tashmë gjendet nën arrest, ndërkaq arma me të cuilën dyshohet se kreu aktin është konfiskura.

Ende nuk dihen arsyet e këtij veprimi.

Gjithashtu lexo

Sulmon me bombë kushëririn për shkak të borxhit

Një mjet shpërthyes që dyshohet të jetë bombë dore, është hedhur mbrëmë pas mesnate në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *