Home / Lajme / Kronika e zezë / Vrasja në Vushtrri, mësohen emrat e viktimave dhe dorasit

Vrasja në Vushtrri, mësohen emrat e viktimave dhe dorasit

Një vrasje që ndodhi mbrëmjen e së enjtes në Vushtrri, la të vdekur dy persona.

GazetaExpress mëson nga burime të sigurta brenda Policisë emrat e dy viktimave dhe autorit që  kreu vrasjet.

“Viktima mashkull Jahjush Hajdini, viktima femër Miradije Rrustemi dhe i dyshuari për vrasjet është Florim Sallahu”, ka thënë ky burim për Express.

Kujtojmë se burri kishte vrarë gruan e tij dhe një person tjetër por këtë të fundit  në një lokacion tjetër afër fshatit Vërnicë të Vushtrrisë.

I dyshuari për vrasjen e dfsihtë tashmë gjendet nën arrest, ndërkaq arma me të cuilën dyshohet se kreu aktin është konfiskura.

Ende nuk dihen arsyet e këtij veprimi.

Gjithashtu lexo

Janë lënduar 14 persona në13 fatkeqësi komunikacioni dje në Shkup

Katërmbëdhjetë persona janë lënduar lehtë në tetë nga gjithsej 13 fatkeqësi komunikacioni të regjistruara gjatë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *