Home / Lajme / Maqedoni / Zaev nga Sarajeva: Nënshkrimet tani më janë siguruar, në fillimin e muajit mars Maqedonia do të bëhet me qeveri të re
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-23 11:56:38Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Zaev nga Sarajeva: Nënshkrimet tani më janë siguruar, në fillimin e muajit mars Maqedonia do të bëhet me qeveri të re

Kryetari i LSDM-së , Zoran Zaev sot në një vizitë zyrtare në Bosnjë e Hercegovinë ku pavarsisht obligimeve tjera duhet të mer çmimin për kryetar më i mir komune, transmeton Zhurnal.

Ai në preskonferencën në Sarajevë deklaroi se nënshkrimet për mandatin tani më janë të siguruara dhe se Maqedonia në gjysmën e parë të muajit mars do të fitojë qeveri të re të udhëhequr nga LSDM.

Zaev potencoi se programi i ri qeveritar, platforma e LSDM-së dhe platforma e partive politike shqiptare, ligji për përdorimin e gjuhës tani më është e rregulluar, mbetet vetëm që të miremi vesh për zgjidhjet personale për të cilët partia cilët resore do ti udhëheq në qeverinë e re.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *