Home / Lajme / Rajon / 28-vjeçarja përplas me makinë një person me biçikletë në kryeqytet

28-vjeçarja përplas me makinë një person me biçikletë në kryeqytet

Një shofere 28-vjeçare ka përplasur sot një person më bicikletë tek Banka e Shqipërisë në kryeqytet.

Personi i plagosur ishte një 55-vjeçar i cili është dërguar menjëherë në spital pas mbërritjes së policisë dhe ambulancës, njoftojnë dëshmitarë nga vendngjarja.

Nuk dihet gjendja shëndetësore e të plagosurit.

Një aksident i ngjashëm por me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë.

Një makinë tip Opel me targe AA 825 PY ka aksidentuar një person që lëvizte me biçiklete ne rrugën drejt  Rinasit.

Sipas informacioneve nga vendngjarja mësohet se si pasojë e përplasjes ka gjetur vdekjen shtetasi qe drejtonte biçikletën.

Policia konfirmoi se viktima është rreth 60-vjeç.

(M.D/ Shuplaka)

 

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *