Home / Lajme / Rajon / A do ta marrë Gjykata Speciale Hashim Thaçin, sipas Daut Haradinajt? (Video)

A do ta marrë Gjykata Speciale Hashim Thaçin, sipas Daut Haradinajt? (Video)

Në emisionin “Komiteti Qendror” – i drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka folur për rastet që do të shqyrtojë Gjykata Speciale.

Ai ka treguar nëse mendon se do të jetë pjesë e personave ndaj të cilëve Gjykata Speciale do të ngreh aktakuza.

Deputeti ka shpjeguar ndikimin që do të ketë Gjykata Speciale në imazhin e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai ka treguar se kush, sipas tij, është fajtor për themelimin e Tribunalit që do të gjykojë vetëm palën kosovare dhe jo krimet të kryera nga serbët në Kosovë.

Haradinaj ka shprehur mendimin e tij rreth personave që mund të merren nga Gjykata Speciale, duke treguar nëse pret që Presidenti Hashim Thaçi të jetë një nga ta.

Më poshtë mund ta ndiqni përgjigjen e Haradinajt:

Gjithashtu lexo

Dënohet deputeti zviceran që ironizoi me vrasjen e një shqiptari në xhami

Gjykata e Qarkut në Sitten/Sion (Kantoni Valis) ka dënuar deputetin nacional Jean-Luc Ador për diskriminim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *