Home / Lajme / Maqedoni / A po na rrezikon jetën deponit në çdo vend të qytetit

A po na rrezikon jetën deponit në çdo vend të qytetit

Në fund të viti 2016 nga Italia ishin nisur 1300 kontenjerë me mbeturina të rrezikshme për të përfunduar në deponinë Drisla,

Gjatë rrugës, kontenjerët që u nisën për në Maqedoni, u ”zhdukën” në Shqipëri pasi Maqedonia e ndalon transportin e mbeturinave nga jashtë shtetit.

”Drisla” është kompani e udhëhequr nga kompani italiane.

Kjo deponi nuk ka mundësi ligjore dhe teknike që të mbledh gjith atë vëllim të mbeturinave.

Dokumentet e siguruara nga revista Fokus, thuhet se këto mbeturina janë sjellur në Maqedoni, edhe pse nga kjo deponi thonë se nuk është sjellur kaq vëllim i mbeturinave.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *