Home / Lajme / Rajon / Aeroporti “Leka i Madh” ndër dhjetë më të mirët në Evropën lindore

Aeroporti “Leka i Madh” ndër dhjetë më të mirët në Evropën lindore

Aeroporti “Leka i Madh” në shkup është aeroporti i 10 më i mirë në Evropën lindore. Ky ranigim është në kuadër të “World Airport Awards”, të cilët marrin parasysh kritikat dhe lavdërimet e pasagjerëve, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Aeroporti i Shkupit vendoset mes dhjetë më të mirëve në Evropën lindore për të tretin vit me radhë. Koncesioneri TAV duke paralajmëruar disa fluturime të reja këtë vit, deklaruan se kompania po punon në vazhdimësi për tërheqjen e avio-kompanive të reja.

Nga “Leka i Madh” tani fluturohet në tridhjetë destnacione, ndërsa vitin e kaluar kishte rekord të numrit të udhëtarëve.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *