Home / Sport / Ai momenti kur ylli i Tottenham mundohet ta kopjojë Ronaldon, shikojeni çfarë ndodh (Video)

Ai momenti kur ylli i Tottenham mundohet ta kopjojë Ronaldon, shikojeni çfarë ndodh (Video)

Ylli i Tottenhamit Dele Ali e ka sfiduar veten duke tentuar të shënojë si ish mesfushori i Manchester United, Cristiano Ronaldo.

Dele Ali ka provuar të shënojë një gjuajtje të lirë të ngjashme me atë të Ronaldos kundër Portsmouth në vitin 2008 sa ishte pjesë e United.

Ali pati katër mundësi ta bëjë atë që Ronaldo e bëri dikur.

Por, ai ka dështuar në katër tentimet të shënojë gol të ngjashëm më atë të Ronaldos.

 

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *