Home / Lajme / Kronika e zezë / Aksion policor në Shkup, Alfat arrestojnë tre veta

Aksion policor në Shkup, Alfat arrestojnë tre veta

Policia e Shkupit ka ngritur padi penale kundër A.V. (24) K.J. (18) dhe një 16 vjeçarit, të gjithë nga Shkupi, për shkak se ekziston dyshimi për kryerjen e veprës penale vjedhje e rëndë.

Sipas policisë më 27 janar në Shkup në autoservisimin në rrugën “Aleksandri i Maqedonisë”, të akuzuarit kanë kryer vjedhje të rëndë, duke marrë sasi të madhe të mjeteve profesionale të punës me vlerë rreth 448.500 denarë, dhe pasi mjetet kanë tentuar t’i ngarkojnë në furgon, janë kapur nga oficerët e policisë nga njësia Alfa.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *