Home / Showbiz / Aktori turk: Unë jam me origjinë shqiptare (Foto)

Aktori turk: Unë jam me origjinë shqiptare (Foto)

Edhe një aktor turk, ka prejardhje shqiptare.
Pas Kivanc Tatlitug, i cili ka pranuar edhe publikisht që vjen nga Prishtina, del të jetë shqiptar edhe një aktor i serialeve turke.

Bëhet fjalë për Baris Arduc, i cili u bë i njohur te publiku shqiptar me serialin “Kiralic Asc”, transmeton Telegrafi.

“Dashuria e nënës dhe babait tim lindi në qytetin e Sakaryas, ku edhe për herë të parë janë takuar. Pastaj ata shkuan në Zvicër për të punuar. Unë jam me origjinë shqiptare”, ka thënë për mediat turke aktori 29-vjeçar.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *