Home / Lajme / Maqedoni / Ali Ahmeti takon sot ministren e Mbrojtjes së Shqipërisë Mimi Kodhelin

Ali Ahmeti takon sot ministren e Mbrojtjes së Shqipërisë Mimi Kodhelin

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti, pritet të takohet sot me ministren e Mbrojtjes së Shqipërisë Mimi Kodhëlin.

Takimi do të mbahet sot në Strugë, ku pritet të flasin lidhur me zhvillimet e fundit në Maqedoni.

Kujtojmë se situata politike në Maqedoni shfaqet e tensionuar pasi presidenti i vendit, Gjorge Ivanov refuzoi t’i japë mandatin kreut të LSDM-së, Zoran Zaevit, duke thënë se nuk do t’ia jap mandatin atij që përkrah Platformën shqiptare.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *