Home / Kryesoret / Alimi: Nëse do të ishte “Platforma e Tiranës” do të bisedohej tjetër kund

Alimi: Nëse do të ishte “Platforma e Tiranës” do të bisedohej tjetër kund

Pasi që 90% të kohës e keqpërdorni foltoren, kërkoj nga ju që ta leni të qetë Tiranën. Nëse Platforma për të cilën flisni do të ishte tiranase, bisedimet nuk do t’i udhëhiqnin partitë shqiptare në Maqedoni, por Tirana zyrtare”, tha deputeti i BDI-së, Ejup Alimi, gjatë vazhdimit të seancës sotme konstituive.

Ai, njëjtë si deputetët tjerë të partive shqiptare theksoi se dokumenti është prodhim vendor dhe kërkoi nga partitë tjera që ta thonë të njëjtën, njofton Portalb, transmeton Gazeta Express.

“Unë nuk jam në Parlamentin e Shqipërisë, por të Maqedonisë. Edhe njëherë them që nëse do të ishte Platforma tiranase, do të bisedonit në vend tjetër, jo këtu”, tha Alimi.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *