Home / Lajme / Maqedoni / Ambasada Amerikane në Shkup: Diplomacia nuk bëhet për metër katror (Cicërimë)

Ambasada Amerikane në Shkup: Diplomacia nuk bëhet për metër katror (Cicërimë)

Ambasada amerikane ka reaguar në profilin e saj zyrtar në Twitter kundër gazetës së përditshme proqeveritare ”Dnevnik”, në lidhje me një shkrim rreth ambasadave të SHBA-ve në rajon, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas ”Dnevnik”, Misioni diplomatik i ambasadës amerikane në Shkup është dyfish më i madh se ai i vendeve fqinje të Maqedonisë.

Ndaj këtij shkrimi, Ambasada amerikane reagon dhe konsideron se bëhet fjalë për një shkrim të tmershëm, duke theksuar se misioni diplomatik nuk përcaktohet për nga sipërfaqja dhe diplomacia nuk bëhet për metër katror.

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *