Home / Kryesoret / Ambasadori Walker e quan Heroi i Kosovës, Ramush Haradinajn!

Ambasadori Walker e quan Heroi i Kosovës, Ramush Haradinajn!

Në protestën gjithëpopullore për lirinë e Ramush Haradinajt i cili po mbahet në Francë bazuar në një fletarrest të lëshuar nga Serbia, po merr pjesë edhe ish- ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker, raporton Gazeta Blic.

Ai në një fjalë rasti ka thënë se Ramush Haradinaj është hero i Kosovës.

“Shpresoj se shumë shpejt Ramush Haradinaj të jetë në Kosovë”, tha ai.

Gjithashtu lexo

MOSPASTRIMI NË KOHË I DEPONISË HELMOI TETOVARËT – VIDEO

Gjatë të shtunës mbrëma dhe ditës së diel nga deponia në dalje të Tetovës ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *