Home / Lajme / Maqedoni / AMP: Të mos ketë pauza në kuvend deri sa të votohet kryetari i ri i kuvendit të Maqedonisë

AMP: Të mos ketë pauza në kuvend deri sa të votohet kryetari i ri i kuvendit të Maqedonisë

Aleanca për Maqedoni Pozitive (AMP) propozon që shumica parlamentare të propozojë vazhdimin e seancës konstituive, pa pauza, deri sa të zgjedhet kryetari i ri i kuvendit,

Sipas tyre, megjithëse deputetët kanë të drejtë për fjalë, replikë dhe kundërreplikë, ata kanë edhe obligime për të respektuar Kushtetutën, t’i vendosin institucionet e shtetit në punë dhe ta respektojnë vullnetin e popullit të shprehur në zgjedhjet e 11 dhjetorit të vitit të kaluar.

Ndryshe, APM-ja thotë se pa këto veprime, deputetët nuk duhet të kenë pauza, as të marrin rroga.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *