Home / Lajme / Rajon / Angli, vdekja misterioze e 21-vjeçarit shqiptar të gjendur në rrugë (EMRI)

Angli, vdekja misterioze e 21-vjeçarit shqiptar të gjendur në rrugë (EMRI)

Policia kanë zbuluar se personi i cili ka vdekur në rrethana të dyshimta, pasi trupi i tij u gjet i shtrirë në rrugë, ishte një 21-vjeçar nga Shqipëria, raportojnë mediat britanike.

Shkelzen Dauti, i njohur si Genny, u çua me nxitim në spital pasi u zbulua në orët e para të mëngjesit me një vrimë në gjoks, por përpjekjet për të shpëtuar jetën e tij dështuan.

Një kordon policie u vendos në Gilpin Close, Southampton, Hampshire, pas incidentit në 1.30 të natës së shtunë dhe policia filloi duke trokitur në dyert e banorëve për të zbuluar se çfarë ka ndodhur.

Policia kontrolloi një park në Thornhill, Southampton, për të dhëna rreth vdekjes dhe u mendua që familja e tij dhe miqtë të ishin me oficerët në vendngjarje.

Kryeinspektori Ellie Hurd, nga Hampshire, ishte në krye të hetimeve për vdekjen e z. Dauti dhe tha: “Ne jemi ende duke u përpjekur për të përcaktuar rrethanat e asaj që ka ndodhur me Genny. Mbetet e paqartë tani për tani se si ai u plagos.”

“Ne duam që të dëgjojmë nga të gjithë ata që mund të na ndihmojë të ndërtojmë një kuptim më të mirë për jetën Genny në Southampton, dhe në veçanti, të gjithë ata që e panë Genny gjatë të premten në orët e para të së shtunës.”

“Ai ka patur disa nofka sipas familjes së tij.”

Vendasit ishin ende në shok për vdekjen.

“U zgjova në 8 për të marrë qenin jashtë dhe dera ishte mbyllur, por unë nuk kam parë asgjë. Dikush ka thënë se ka pasur një goditje me thikë,” tha 59-vjeçarja Karen Williams, pronare e një pubi afër Hinkler .

Lee Chance, 28 vjeç, një pastruese, shtoi: “U zgjova në 9.30 dhe zona është mbyllur tashmë jashtë, por unë nuk e di se çfarë ka ndodhur.”

Një zëdhënës i Policisë Hampshire tha: “Ne u thirrën në 1.38 të natës së shtunë, pasi ai u gjet me lëndime të rënda në gjoksin e tij në Gilpin Close, Southampton. Mjerisht ai më vonë vdiq në Spitalin e Përgjithshëm Southampton.

“Policët janë ende duke u përpjekur për të përcaktuar rrethanat e asaj që ka ndodhur. Një kordon ka qenë vënë në vendngjarje në Gilpin Close, hetimet janë duke  u kryer shtëpi më shtëpi dhe patrullat janë rritur në këtë zonë.”/Lapsi.al

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *