Home / Kryesoret / Anketa e re: Rejtingu i partive shqiptare dhe LSDM-së

Anketa e re: Rejtingu i partive shqiptare dhe LSDM-së

Anketa e Institutit për hulutmime politike tregon se shqiptarët besim më të madh kanë tek BDI edhe atë 21.4 përqind, derisa 13 përqind e shqiptarëve votën e tyre do e jepnin për LSDM-në.

Pra, në pyetyjen nëse javën e ardhshmem mbahen zgjedhjetparlamentare për cilën parti do votonit, këtu pra bindshëm kryeson BDI-ja, derisa tjera renditen shumë prapa.

Nën 10 përqind kjo mbështetje është për PDSH-në, Besën dhe Aleancën për shqiptarët, transmeton Aktuale.mk.

Anketa është zbatuar në periudhën prej 10 deri 13 mars 2017 me 1100 anketues në nivel republikan.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *