Home / Kryesoret / Arabati Baba Teqe bëhet pronë e Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni (Video)

Arabati Baba Teqe bëhet pronë e Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni (Video)

Arabati Baba Teqe tashmë i takon Bashkësisë Fetare Islame. Kjo bëhet e ditur nga Qani Nesimi, mufti i qytetit të Tetovës, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nesimi thotë se të gjitha dokumentacionet e Arabatit tashmë tregojnë se është pronë e BFI-së. Ai shtoi se BFI-ja ka tentuar gjithmonë që pronat dhe vakëfet t’i kthehen Bashkësisë. Nesimi thotë se pronat janë në shërbim të shoqërisë në Maqedoni, për nevoja të ndryshme shoqërore.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *