Home / Kryesoret / Arbana Xharra: Maqedonia do të ndahet

Arbana Xharra: Maqedonia do të ndahet

Arbana Xharra

Fashizmi maqedon, nuk njeh te drejten themelore te shqiptareve, gjuhen e tyre. Ky pushtet ka shfrytezuar ne vazhdimesi shqiptaret duke i diskriminuar dhe perjashtuar nga cdo vendim. Pa mohuar faktin, se edhe vet lideret shqiptar atje, kane bere pazare per grupe interesi. Me kete fashizem do te ndahet Maqedonia dhe faji nuk do jete i shqiptareve!

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *