Home / Lajme / Kronika e zezë / Arrestohet 22 vjeçari, kapet duke prerë drunjë – (VIDEO)

Arrestohet 22 vjeçari, kapet duke prerë drunjë – (VIDEO)

Pjestarë të Policisë së Tetovës, dje kanë realizuar një kontroll në atarrin e fshatrave Xhepçisht dhe Setole, për zbulimin dhe sanksionimin e prerjes ilegale të drunjëve. Me këtë rast rreth orës 13 në atarrin e fshatit Setole, është ndaluar 22 vjeçari A.F shtetas i Shqipërisë i cili është kapur duke prerë dru përderisa në afërsi të vendit ka patur edhe rreth 30 metër kub dru të prera më parë. Drunjtë e gjetura janë konfiskuar dhe dërguar në Policinë pyjore ndërsa shtetasi i shqipërisë është mbajtur në polici. Pas zbardhjes së plotë të rastit do të ketë edhe padi adekuate. /Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *