Home / Kryesoret / Asnjë marrëveshje në mes të koordinatorëve të partive parlamentare

Asnjë marrëveshje në mes të koordinatorëve të partive parlamentare

Koordinatorët e partive parlamentare kanë ndërprerë takimin te kryetari i deritanishëm Trajko Veljanovski dhe paralajmërojnë se mbledhja do të vazhdojë në ora 15:30.

Sipas disa burimeve bëhet e ditur se në bisedimet që zgjatën dy orë sot nuk është arritur asnjë përparim për kryetarin e komisionit për zgjedhje dhe emërim, post të cilin synojnë ta marrin VMRO-DPMNE dhe LSDM.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *