Home / Kryesoret / Bajrami: Transparenca e dy subjekteve të kalbura BDI -LRPDSH është zero

Bajrami: Transparenca e dy subjekteve të kalbura BDI -LRPDSH është zero

 

Paftyrësia e disa politikanëve Shqiptar në Maqedoni është e dëmshme për Demokracinë, stabilitetin dhe të ardhmen e kombit Shqiptar në Maqedoni. Në këto momente historike dhe të favorshme për të realizuar aspiratat e kombit Shqiptar në Maqedoni për barazi të plotë, transparenca e dy subjekteve të kalbura BDI-LRPDSH është zero, shkruan Xhelil Bajrami ish ministër i Ekologjisë.

Pyes publikisht dy subjektet e kalbura me cfare platforme do ti përfaqesojnë 40% të kombit Shqiptar në Maqedoni në qeverinë e Zoran Zaevit. Lideri LSDM-së para disa ditesh shpalosi programin e qeverisjes së tij për 4 vitet e ardhëshme ku deklaroi: Në programin e tij ska platformë të Tiranës, ska plotformë të BDI-së, ska platformë të LR-PDSH-së. Zaev para kombit Maqedonas u tregua burrë shteti. Po Ali Ahmeti dhe Ziadin Sela çfarë do ti thojnë kombit Shqiptar. Me çfarë Platforme do ti perfaqësojnë interesat e kombit shqiptar në Maqedoni.? Personalisht mendoj që e vetmja zgjidhje që Maqedonia të dalë nga kjo krizë dhe që Shqiptarët të kuptojnë një herë e mirë që nuk duhet ti votojnë më sharlatantët politik, vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohëshme…

Shkruanë në Facebook ish ministri i Ekologjisë Xhelil Bajrami.

 

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *