Home / Lajme / Rajon / ‘Banda e Shullazit’, dëshmia e biznesmenit ndërpritet, avokatja lë sallën e gjyqit pa arsye

‘Banda e Shullazit’, dëshmia e biznesmenit ndërpritet, avokatja lë sallën e gjyqit pa arsye

Gjykata e Krimeve të Rënda shoqëroi ditën e sotme nën masa të rrepta sigurie në sallën e gjyqit Ylvi Beqajn, biznesmenin i cili ka statusin e dëshmitarit të mbrojtur.

Beqaj e mori këtë status për të siguruar padinë e tij si prova që do të mbërthente Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit të tjerë. Ndërkohë Emiljano Shullazi nuk ndodhej në seancën e sotme gjyqësore pasi ndodhet i shtruar në një spital privat ku një ditë më parë kreu dhe një ndërhyrje kirurgjikale. Por as ditën e sotme nuk pati seancë normale. Dëshmia e Ylvi Beqajt  u dëgjua për 1 orë e gjysëm, por u ndërpre pasi avokati i biznesmenit doli nga salla e gjyqit pa asnjë arsye. Dëshmia u shty për të hënën ora 15:30. Në listën e të pandehurve të Prokurorisë për kërcënimin e biznesmenit nga Durrësi janë Emiljano Shullazi, Gilmando Dani, Blerim Shullazi, Endri Zela dhe Endri Qyqja, raporton shqiptarja.com

Beqja, që tashmë është kthyer në bashkëpuntorin kryesor të prokurorisë në çështjen e Emiljano Shullazit dhe katër shokëve të tij. Sipas deklarimit që biznesmeni ka bërë në prokurori ai është njohur me Shullazin prej disa vitesh, pasi e ka pasur komshi, por nuk ka pasur asnjëherë biseda apo punë me të dhe anëtarët e grupit të tij. “Emiljano Shullazi më ka vënë pistoletën në bark dhe më ka zënë prej fyti, dhe kjo ka ndodhur nëse unë nuk pranoja ti jepja sasitë e parave që ai më kërkonte, pasi kisha shitur ish-hotel Vollgën”. Kështu është shprehur para prokurorëve të Krimeve të Rënda, biznesmeni Ylvi Beqja.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *