Home / Kryesoret / Bejta: Gruevski i pari e propozoi dygjuhësinë në uniformat e policisë

Bejta: Gruevski i pari e propozoi dygjuhësinë në uniformat e policisë

Nevzat Bejta ka vazhduar me tregimet rreth bisedimeve në mes BDI-së dhe OBRM-PDUKM-së në lidhje me qeverinë e re duke thënë se vet Nikolla Gruevski ka propozuar që në uniformat e policisë të ketë dygjuhësi, shkruan Telegrafi Maqedoni.

”Ky ishte propozim i tyre të cilin ne e pranuam ku thuhet që policët shqiptarë në uniformë të kenë edhe gjuhën shqipe. Ishte propozim i tyre mbi të gjitha që ne e pranuam si të tillë pasi është diçka pozitive.” thotë mes tjerash Bejta në emisionin ”Rruga Drejt…”

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *