Home / Lajme / Botë / Bisedimet për ndalesën e armëve bërthamore pa SHBA-në dhe 40 shtete të tjera

Bisedimet për ndalesën e armëve bërthamore pa SHBA-në dhe 40 shtete të tjera

SHBA-ja dhe pothuajse edhe 40 shtete të tjera, duke e përfshirë edhe Britaninë e Madhe dhe Francën, nuk do të marrin pjesë në bisedimet, që fillojnë sot në Kombet e Bashkuara, për Marrëveshjen për ndalesën e armëve bërthamore, deklaroi ambasadorja amerikane në KB, Niki Hejli.

Këshilltari kryesor në Shtëpinë e Bardhë për politikë bërthamore, Kristofer Ford javën e kaluar deklaroi se administrata e Donald Trampit është duke menduar nëse do ta vërtetojë politikën e saj – botë pa armë bërthamore.

“Revizioni i politikës bërthamore do ta rihetojë edhe çështjen nëse këshilli pa armë bërthamore është cak real”, theksoi Ford

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *