Home / Kryesoret / Bogoev: Nuk do ta presim pafundësisht Ivanovin (Video)

Bogoev: Nuk do ta presim pafundësisht Ivanovin (Video)

Deputeti i LSDM-së, Stefan Bogoev, në një intervistë për A1on ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Maqedonisë,

Bogoev shtoi se partia e tij ka menduar rreth shumë hapave të ardhshme, në lidhje me formimin e qeverisë së re, ashtu edhe për zhbllokimin e Kuvendit. Nuk do t’i presëm pafundësisht Trajko Veljanoskin dhe Gjorge Ivanovin, kryerësit e punës së Nikolla Gruevskit sepse qytetarët presën reforma.

Sipas tij, oferta e Gruevskit që LSDM të merr mbështetje nga OBRM-PDUKM për formimin e qeverisë pakicë, është skenar i lexuar, kurse ajo nuk i duhet LSDM-së, sepse Zoran Zaev ka mbështetjen e 67 deputetëve.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *