Home / Sport / ‘Bombë’ në Spanjë, ylli i futbollit lë Realin transferohet në Barcelonë (Foto)

‘Bombë’ në Spanjë, ylli i futbollit lë Realin transferohet në Barcelonë (Foto)

Barcelona e ka marrë seriozisht transferimin e Iscos nga Real Madridi.

E pabesueshme, por e vërtet. Isco mund ta veshë fanellën e Barcelonën në sezonin 2018/2019.

Gazetari i El País, Diego Torres, i cili ka lidhje të ngushta me Real Madridin, ka zbuluar se Barcelona është në kontakte me Iscon, përcjell Express.

Sipas Torresit, Barcelona i ka ofruar Iscos 20 milionë euro në sezon dhe bonuse tjera nëse transferohet si lojtarë i lirë në Barcelonës, në verën e vitit 2018.

Torres ka bërë të ditur se Isco e ka dëgjuar ofertën se dhe se nuk e ka përjashtuar mundësin e transferimit te rivali i Real Madridit.

Isco nuk është i lumtur në Real Madrid pasi nuk po aktivizohet rregullisht, dhe kalimi në Camp Nou nuk është mision i pamundur.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *