Home / Kryesoret / Boshkoski mbështet Zaevin për mandatar

Boshkoski mbështet Zaevin për mandatar

Kryesia e partisë ”Të bashkuar për Maqedoni” (TBM) të udhëhequr nga ish-ministri i punëve të brendshme, Ljube Boshkoski, ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt në qytetin e Velesit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kjo parti kërkon dalje nga kriza politike përmes pranimit të shumicës së qytetarëve që të formohet një qeveri reformuese nga mandatari që ka siguruar 67 nënshkrime deputetësh.

TBM-ja, siç thuhet në njoftimin e tyre, me ideologji të qartë OBRM-je i thërret të gjithë simpatizantët e OBRM–së që me mirëkuptim dhe seriozitet ndaj situatës, të mbështetin proceset demokratike.

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *