Home / Lajme / Botë / Brenda lagjes më famëkeqe të Brazilit, ku droga dhe prostitucioni lulëzojnë (Foto +18)

Brenda lagjes më famëkeqe të Brazilit, ku droga dhe prostitucioni lulëzojnë (Foto +18)

Të ecësh përreth Vila Mimosa të Rio De Janieros, në Brazil, do të thotë të hasesh në parakalime të pafundme të parazitëve, endacakëve, drogave, insekteve, gjokseve, grave, burrave dhe foshnjave që vrapojnë përreth në pelena.
Kjo lagje është një rrjet i ndërtesave, dyqaneve, sallave të bilardos dhe bordeleve të gjysmëshkatërruara. Prostitucioni nuk është ilegal në Brazil, por të kesh në pronësi dhe ta udhëheqësh një bordello është, transmeton Express.

Brenda ndërtesave ka mijëra dhoma të vogla e errëta që ta zënë frymën, ku prostitutat i dërgojnë klientët, përkundër faktit se kjo zonë është shtëpi e dhjetëra familjeve.

Fotografi Fabio Teixeira i ka kaluar shtatë muaj brenda dhe përreth Vila Mimosa, duke tentuar që ta kapë frymën e kësaj lagje për VICE Brazil.

“Isha dëshmitar i drejtpërdrejt i botës së Vila Mimosa. Është vendi i kontrasteve dhe ekstremeve,” ka thënë ai.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *